Kõike viimistletakse detailideni

On möödunud mitu nädalat sellest, mil viimati leidsin end Raadi lennukiangaarist. Siis toimusid mängupaigas esimesed proovid – nüüd aga juba viimased. Kõlab klišeena, kuid aeg on tõesti lennanud linnutiivul ja esietendus on lähemal kui kunagi varem.

Eelmises postituses lubasin kirjutada, mis põnevat Oru loenguõhtul veel juhtus. Nimelt samal ajal kui kirjandusteadlane rääkis ulmekirjandusest, tegi grimeerija Margit Lepla näitleja Birgit Landbergile grimmi. Sealne kuulajaskond pidi ootama rahulikult ning alles loengu lõppedes nägid kõik grimmikunstniku vapustavat tööd. Millised näevad näitlejad välja lavastuses, on siiski vestlusõhtust erinev. Seda aga tule vaata juba oma silmaga.

This slideshow requires JavaScript.

Nüüd aga tagasi proovidesse.

28. juunil kell 11.00, mil proov pidi algama, olid nornid juba kostüümides. Meeskond töötas kui usin sipelgapere ning paigaldas valgustust, helipult oli aga juba omal kohal. Näitlejad Jaanika, Birgit ja Kaija istusid igaüks oma nurgas ja kordasid veel teksti. Kaarel aitas aga rekvisiite paigutada.

Enne proove annab lavastaja nornide tegelaskuju kehastavatele näitlejatele, Fatmele, Liinale ja Laurale, veel viimaseid näpunäiteid ja lisab, et väga oluline on dünaamiline liikumine. Juhanson on väga mitmekülgne lavastaja – kontrollib samaaegselt nii valgust, heli kui ka näitlejatööd. Trupp on meeldiv ja ühtne.

Lavastuses kasutatakse väga palju dekoratsioone ja rekvisiite (autod, autokummid ja n-ö relvad). Põnevust pakub ka led-valgus, mida kasutatakse väga palju.

Arutatakse läbi veel viimased detailid, harjutatakse liikumist ning mänguplats koristatakse tarbetutest esemetest. Kuna lavastuses on palju füüsilist liikumist (jooksmine, ronimine jne) ja tegevuspaik on suur, paigaldatakse näitlejatele ka mikrofonid. Küsitakse veel viimased küsimused ning esimese vaatuse läbimäng võib alata.

Omapärases lavastuses kasutatakse palju heliefekte ja valgusmängu. Seetõttu tuli vahepeal teha proovi väikeseid pause, et läbi rääkida, millal heli ja valgust tuleb muuta.

Kuna mängiti läbi terve esimene vaatus ja kõike viimistleti detailideni, siis proov kestis kuni hiliste õhtutundideni.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s