Hetki esimestest proovidest

Eelmisel teisipäeval oli esimene kohtumine trupiga. Enne proovi oli aukartus ja elevus, mis saama hakkab. Meie rõõmuks võeti meid kohe soojalt vastu. Tegime väikese tutvumisringi – igaüks rääkis lühidalt iseendast. See oli meie jaoks väga oluline, justkui murdepunkt, ei olnud enam autsaideri tunnet.

IMG_2783

Lavastaja Jaanika Juhanson (mustkastlaste jaoks hellitavalt JJ [džei-džei]) oli kaasa võtnud palju inspireerivat küberpunki tutvustavat materjali. Meil ei olnud varem küberpungist erilist ettekujutust, mistõttu oli see silmaringi laiendav. JJ jagas lugemiseks ulmeraamatuid nagu näiteks Ph.K.Dicki “Blade Runner: kas androidid unistavad elektrilammastest?” ja E.St J.Mandeli “Jaam Üksteist”. Vaatasime erinevate filmide treilereid (“Tekken”,”The Book of Eli” jt). Et saada tegelaste välimusest ja nende maailmast aimu, näitas lavastaja meile galeriid küberpunkaritest ja düstoopiast. Samal ajal mängis taustaks lavastuses kasutatav muusika (loojaks lavastuse muusikaline kujundaja Gee jpt). See oli meie jaoks üsna uus maailm.

Toimusid pikad arutelud kaudselt lavastust puudutavatel teemadel. Lavastaja paiskas õhku erinevaid küsimusi ja jättis koduseid ülesandeid. Olime üllatunud, kui teadlikud ja laia silmaringiga on noored näitlejad. Arutelus kõlasid küsimused: “MIS SIIS SAAB…?”, “Kuidas võib meie maailm lõppeda?”, “Kas oled mõelnud maailmalõpu peale? Mida?”, “Millisest ühiskonnast põgeneksid?”, “Kui maailm oleks sinu kujutlus…?”.

IMG_2744

IMG_2757

Need küsimused panid ka meid mõtlema ja omavahel arutlema. Oma mõtteid neil teemadel jagame juba järgmises postituses.

Fotod: Reeli Lonks

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s