Musta Kasti esimene suvelavastus

Tere, hea lugeja!

Kuumalt sirav päike ja inimeste tavalisest rõõmsamad ning jumekamad näolapid annavad märku peagi saabuvast suvest. Teatri- ja kultuurihuvilised teavad, et on taas aeg hakata pead murdma, millistele suvelavastustele pileteid soetada. Loodetavasti suudame selle blogiga Sinu otsustamise veidi kergemaks teha.

Eelmisel nädalal algas Mustas Kastis 3. juulil esietenduva ulmelise keskkonnateatri lavastuse “Nornide mängud” prooviperiood. Lavastuse tekst on kirjutatud lavastaja Jaanika Juhansoni poolt koostöös näitetrupiga. “Nornide mängudes” kohtub vanaskandinaavia eepos “Vanem Edda” küberpungiga. Ebaharilikuks teeb asja see, et lood minevikust on tõstetud tulevikku, simulatsioonide ja mängude maailma.

Et end juunikuus juba suvelavastuse lainele viia, toimuvad neljal korral mängu-teemalised tasuta loengud Genialistide Klubis, kuhu kõik huvilised väga oodatud on. Kõnelema tulevad Tarmo Jüristo, Sven Heiberg, Andrus Org ja Loone Ots.

Must Kast tahab olla avatud teater. Nende jaoks on olulised inimeselt inimesele (teatri)kohtumised, mistõttu toimuvad pärast iga etendust avatud arutelud lavastusega seotud teemadel.

Kõlab põnevalt? Saladuskatte all võime öelda, et põnevaks alles läheb.

Kes meie, küsid Sa? Selle blogi taga on teatriteaduse teise kursuse üliõpilased Liina Laanes ja Kätriin Jõesoo. Meile anti võimalus jälgida varjuna lavastusmeeskonna tegemisi ja lavastuse ettevalmistavat protsessi, et nähtut siis Sinuga, armas lugeja, jagada. Seda kõike meie, noorte teatrihuviliste, silme läbi ja isiklikust kogemusest lähtuvalt.

Siin blogis hakkab ilmuma pilguheit esietenduse-eelsetesse toimetamistesse, mis üldjuhul publikuni ei jõua.

Järgmisel korral piilume esimestesse proovidesse. Et sellest ja paljust muust mitte ilma jääda, hoia blogil silm peal!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s